Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Snekkersten:
-
-
Andreas J.
Fra Snekkersten
Hejsa jeg hedder Andreas er 43 år og fra Snekkersten (Nordsjælland) Har mange års erfaring i bygge... -
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Birgit B., Kurt . og Marie-louise T. søger hjælp til husopgaver i Snekkersten
-
Gammel Siemens emhætte kan ikke skifte pære og filtrr
Fra Birgit B. (Snekkersten)
Min meget gamle Siemens emhætte. Jeg kan ikke komme til at skifte pære og filter. Jeg kan ikke komm... -
Terrasse
Fra Kurt . (Snekkersten)
Gammel terrasse der ikke har det godt ca 30m2 i trykimprægneret træ. Gamle nedtages og fjernes og n... -
Elektriker
Fra Marie-louise T. (Snekkersten)
Hvad koster det at få stikkontakt med i udtag i badeværelse? Vådrums kontakt
Cathia S., munirborchali -. og Nina S. søger hjælp til haveopgaver i Snekkersten
-
Hækklipning
Fra Cathia S. (Snekkersten)
Kraftig beskæring af 2 stk laurbærhæk. 4-5 meter høje. 2-3 m bredde. Tilsammen er de nok maks 10 m... -
Fliselægning
Fra munirborchali -. (Snekkersten)
Hej Jeg søger nogen der kan lave ny belægning for os. Forhøjningen skal graves op, så der er p... -
Ukrudt i rosenbed
Fra Nina S. (Snekkersten)
Rosenbed renses for ukrudt (en del græs). Roserne og de lilla blomster i starten af bedet skal beva...
Dorthe S., Jacob S. og Ella A. søger hjælp til diverse opgaver i Snekkersten
-
Hvepsebo fjernes
Fra Dorthe S. (Snekkersten)
Hvepsebo i skur skal fjernes Hvepsebo skal fjernes fra vores skur -
Bremser, dæk og gear olie
Fra Jacob S. (Snekkersten)
Skal have skiftet bremseskiver og klodser foran, samt 2 nye fordæk. Skal også have ny gearkasse oli... -
Reparation af ladcykel og damecykel
Fra Ella A. (Snekkersten)
Ladcykel skal have gennemtjek og have påsat kæde igen. Damecykel skal have gennemtjek